Zachovanie vrublov starých odrôd.

Záhradkári ktorý chceli zachovať veĺa starých odrôd, naštepili vrúble na jeden strom , tu je foto neskutočne, neviem či sú to čisto hrušky alebo jablka.
Odpovedať
@milan59 Paul Barnett z anglického grófstva West Sussex je novodobý britský Mičurin. Na svojej záhrade má totiž jedinú jabloň, tá mu ale každý rok dáva 250 rôznych odrôd tohto ovocia. https://www.cas.sk/clanok/261792/je-t...
Odpovedať
Profilova fotka
@milan59 @suhaj24 toto sa raz chcem naucit :) Nemusim to az takto do extremov hnat, staci mi zaklad :D
Odpovedať
@miselaho tak to skús, nie je to až taká veda ako sa zdá. Neskúsiš - nevieš.
Odpovedať
Profilova fotka
@foox áno, skúsim, odhodlávam sa na to už dlho a je to jeden z mojich cieľov ;)
Odpovedať
@miselaho Na prestepenie stromov pouzivam uz roky metodu chip budding a s velkym uspechom. Na youtube je xy videii ako na to .Idealne je zacat jadrovinami .Netreba nato vela materialu-vrublov, da sa to robit celorocne, teda okrem doby ked mrzne, dobre sa to ujima , rana na vetvicke kde sa to urobi je tak minimalna ze po roku dvoch ani nevidno ze sa tam nieco robilo a zrast je excelentny.Skratka to ma kopu vyhod.Akurat mi obcas vtaci vyzeru nejake to ocko(asi ich to pritahuje co to tam je-kedze to je obmotane potravinarskou foliou -pouzivam obycajnu z tesco narezanu nozom na koberce na kolieska o sirke palca)preto to chranim elektrikarskou paskou do doby kym sa ocko neotvori a uz nieje atraktivne pre vtactvo.
Odpovedať
Profilova fotka
@suhaj24 budem studovat, dakujem :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?