Sú granule proti slimákom jedovaté? Môžu znehodnotiť pôdu?

Dobrý deň.ja som po záhrade rosipal granule proti slimakom až potom som zistil že je to jed na internete, lebo návod na škatuli bol v poľštine.A dosť som to prehnal z granulami podľa dávkovanie.Može to znehodnotiť pôdu kde sadym zeleninu?
Odpovedať
tak ked je raz nejaky pripravok proti niecomu zivemu je to automaticky jed. a jedovate to ma byt pre tie sliamaky.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od campoo:

Dobrý deň.ja som po záhrade rosipal granule proti…
@campoo a co si cakal, ze to je? ze to pojedia a same od seba odidu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od antoska65:

tak ked je raz nejaky pripravok proti niecomu ziv…
@antoska65 @hronkanka granule pre slimaky su dvojake. Su jedovate aj pre ostatne zivocichy, dokonca ked nejaky zivocich skonzumuje otraveneho slimaka ohrozuje ho to na zivote. V nich je ucinna latka metaldehyd . A potom su granule na baze fosforecnanu zeleziteho, ktory je bezpecny pre teplokrvne zivocichy a likviduje nĺen slimaky a sliziaky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od zita19:

@antoska65 @hronkanka granule pre slimaky su dvoj…
@zita19 toto viem, to som zachytila rozhovor raz, pani mala maleho psika a ten vyjedal vsetko mozne, aj slimaky samozrejme. jeden pan ju na toto upozornoval, ze nech dava pozor, aby sa pes nahodou neotravil a nieco sa mu nestalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od antoska65:

@zita19 toto viem, to som zachytila rozhovor raz,…
@antoska65 Myslim, ze to ale plati tak vseobecne, ze to nie je spojene s tym, ze slimaky by mohli pojest nejaku otravu a potom tak mat vplyv aj na toho psa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kubiano:

@antoska65 Myslim, ze to ale plati tak vseobecne,…
@kubiano metratex je jedovaty pre vsetky teplokrvne zivocichy, teda vtakov, psov aj cloveka. Samozrejme clovek zdochnuteho otraveneho slimaka nezozerie ale pes moze, vtak tak isto.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?