Obličky vydržia veľkú záťaž a dlho nebolia. Ktoré bylinky ich udržia v dobrej kondícii?

Zima je obdobie, keď sú aktívne obličky a močový mechúr. Znamená to, že sú aj najviac ohrozené. Musíme si dávať pozor na prechladnutie, chránime si oblasť krížov, ale aj nohy a hlavu. Nevyčerpávame svoje fyzické sily, nepreťažujeme psychiku.

Obličky vydržia veľkú záťaž a dlho nebolia. Ktoré bylinky ich udržia v dobrej kondícii?

V obličkách sídli naša prenatálna energia. Jej neprimeraným vyčerpávaním si vlastne skracujeme život. Je preto mimoriadne dôležité, aby sme striedali výkon a aktivitu s oddychom. Aby sme sa chránili pred emocionálnym vyčerpaním, ktoré najčastejšie vzniká v oblasti vzťahov. Neprepadali strachom, učili sa zvládať stres.

Vypadávajú vám vlasy? Aj to môžu mať na svedomí obličky

Od stavu obličiek závisia naše vlasy. Na množstvo otázok, ktoré dostávam ohľadom vypadávania vlasov, ich zlej kvality, alopécie a pod. odpovedám vždy rovnako: „Liečte obličky!“ Silné obličky znamenajú silné a zdravé vlasy. Musíme začať liečiť príčinu problému, nie jej príznak. Vlasová kozmetika nepomôže, ak sa nebudete venovať obličkám.

Žena na lúke, rozstrapatené vlasy

Obličky ovplyvňujú aj plodnosť

Obličky vydržia veľkú záťaž a dlho nebolia. Keď príde bolesť, už je väčšinou neskoro, nastali nezvratné zmeny.

Priamo od obličiek závisí aj naša plodnosť. Mužská aj ženská. Ak sú obličky slabé, nemajú dostatok síl a k oplodneniu aj napriek tomu, že zdanlivo je všetko v poriadku, nedôjde. Preto ak sa snažíte o bábätko, postarajte sa o svoje obličky. Vznik nového života vyžaduje láskyplný dialóg muža a ženy a dostatok obličkovej energie.

Bylinky vhodné na liečbu obličiek

Tu je niekoľko bylinkových receptov na regeneráciu obličiek.

Bylinkový čaj

100 g zlatobyle obyčajnej (Solidago virgaurea), 50 g prasličky roľnej (Equisetum arvense), 50 g vresu obyčajného (Calluna vulgaris), 30 g žihľavy dvojdomej (Urtica dioica). Jednu polievkovú lyžicu zmesi zalejte 200 ml vriacej vody, nechajte 10 minút lúhovať, preceďte. Pite tri- až šyrikrát denne aspoň tri týždne.

Sušené bylinky

Obklady

Nahrejeme ricínový olej (ale môže byť aj olivový, mandľový, slnečnicový) namočíme mäkkú látku do oleja a teplé prikladáme, navrch dáme suchý uterák, aby teplo držalo čo najdlhšie, použijeme elektrickú podušku alebo nahrejeme kuchynskú soľ, vložíme do vrecúška.

Do oblasti obličiek vtierame masť z týchto bylín: koreň ihlice tŕnistej, koreň archangeliky, koreň deväťsilu, koreň kostihoja. Alebo použijeme vňaťové byliny: zlatobyľ, harmanček, vres, praslička, tymian.

 

 

Text: Iveta Henzelyová, www.bylinkovaskola.sk 
Foto: iStock.com, isifa/Shutterstock

Najnovšie diskusie